Poznáte pojem bioklimatická pergola? Vysvetlíme, v čom spočíva jej princíp

Zdielať:

Nie je pergola ako pergola. Pri hľadaní tej pravej na svoju terasu či záhradu sa určite stretnete aj s pojmom bioklimatická pergola. Hoci tento názov môže evokovať prírodu a zeleň, v skutočnosti ide o princíp fungovania takejto pergoly. Čo samozrejme neznamená, že nebude ladiť s vašimi záhonmi a rastlinkami, takže smelo do toho.

Bioklimatická pergola kombinuje prvky tradičnej pergoly s modernými technológiami a dizajnovými konceptmi s cieľom vytvoriť príjemné vonkajšie prostredie. Je navrhnutá tak, aby reagovala na zmeny počasia a klimatických podmienok s cieľom optimalizovať váš komfort a pohodu.

Základnou charakteristikou bioklimatickej pergoly sú pohyblivé lamely 

Takáto pergola s lamelami, ktoré môžete ľubovoľne naklápať, tvorí alternatívu medzi pergolou s pevnou strechou, a látkovou pergolou, ktorá môže niektorým prípomínať markízy.

Lamely môžete sklopiť aj otvoriť

Bioklimatická pergola nie je ako pergola s posuvnou strechou, ktorú si automatickým pohonom zatiahnete celú. Lamely si však môžete sklopiť úplne a zabezpečiť tak terasu pred dažďom, ale ich aj úplne otvoriť pre viac svetla a prístup vzduchu. Váš vonkajší priestor si tak môžete užívať takmer za každého počasia. O to viac, ak si na bočné steny pergoly pridáte napríklad screenové rolety alebo posuvné lamelové steny.

Bioklimatická pergola má aj ďalšie benefity

Optimalizovaný chlad: Bioklimatická pergola dokáže znižovať teplotu a vytvárať príjemný chladný priestor v horúcich letných dňoch.

Energetická efektívnosť: Takéto pergoly môžu byť vybavené senzormi na meranie teploty a svetla, čo umožňuje automatizovanú reguláciu otvárania a zatvárania lamel na základe aktuálnych klimatických podmienok.

Estetický prínos: Bioklimatické pergoly majú moderný a atraktívny dizajn, ktorý môže zlepšiť vzhľad vášho exteriéru.

Do domácnosti aj pre podnikateľov

Bioklimatické pergoly ocenia nielen majitelia rodinných domov, ale aj podnikatelia v prevádzkach. Sú vhodné pre reštaurácie, kaviarne a bary, pretože umožňujú vytvárať vonkajší priestor pre hostí počas rôznych poveternostných podmienok. Sú ideálne aj pre hotely, kúpeľne a wellness centrá, kde môžu hostia relaxovať na vonkajších terasách.

Dajte si pozor na kvalitu

A navyše si ich môžete nechať vybaviť aj s LED podsvietením a v rozličných farbách. Bioklimatické pergoly u nás v Lamellande vyrábame z vysoko kvalitného hliníka s povrchovou úpravou lakovaním.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.