Neviete sa rozhodnúť, či rolety alebo žalúzie? Kombinujte!

Zdielať:

Dnes sa kreatívnemu prístupu v zariaďovaní domácnosti medze nekladú. Nebojte sa experimentovať a vybaviť si každú časť domácnosti inými prvkami tienenia. Prihliadať môžete na celkové zariadenie, ale aj na funkciu, ktorú chcete v domácnosti dosiahnuť.

Kým exteriérové tieniace prvky majú skôr funkciu izolačnú, interiérové budú u vás plniť úlohu dekorácie a čiastočného tienenia.

Kombinácia pre ideálny výsledok

Vonkajšie tienenie vám zabezpečia elegantné hliníkové žalúzie alebo rolety, na vnútorné tienenie môžete využiť plisé, alebo japonské posuvné zásteny. Zladiť spolu exteriérové aj interiérové prvky tienenia môžete podľa orientácie bytu či domu. Tam, kde slnko svieti na juh a západ, si určite nainštalujte vonkajšie žalúzie alebo rolety, ktoré sa postarajú o izolovanie letných slnečných lúčov. Ak máte takto aj terasu pri dome, nezabudnite na pergolu s pridanou lamelovou stenou, alebo fasádnou markízou, aby na terasu počas obeda nepražilo slnko.

Ráno môžete v miestnostiach orientovaných na východ využiť vnútorné žalúzie alebo látkové rolety, aby ste regulovali slnečné lúče a pritom zachovali príjemný výhľad. Plisé alebo rolety Deň a noc v žiadanom farebnom odtieni vám zase umožnia jemne filtrovať svetlo do vášho interiéru.

Vo večerných hodinách sa oplatí si zatieniť interiér vnútri, aby ste sa nevystavovali neželaným pohľadom susedov. Ale najmä letné mesiace priam vyzývajú k dôkladnému vetraniu, kedy môžete exteriérové prvky vytiahnuť nahor a nechať dnu prúdiť príjemný vánok cez jemne zatiahnuté látkové rolety.

Prispôsobte vnútorné tienenie dizajnu miestnosti

Pre doladenie interiéru môžete vyberať zaujímavé verzie žalúzií, napríklad drevené žalúzie do miestností, kde je prírodný materiál, a farebné plisé so vzorom do detských izieb. A nezabudnite ani na balkón v paneláku. Pred horúčavou na ňom vás dokonale ochráni výsuvná markíza.

Výhodou kombinácie rôznych druhov tienenia je flexibilita a kontrola nad osvetlením a teplotou vo vašom dome. Môžete prispôsobiť situáciu a vaše preferencie tak, aby ste dosiahli ideálny komfort. Ale zároveň si môžete zabezpečiť aj štýlový a príjemný interiér, kde vďaka dizajnovým roletám alebo plisé bude svetlo jemne prenikať do domácnosti a skrášli ju.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.