Koľko stojí garážová brána? Tieto cifry vás budú zaujímať

Zdielať:

Jednou z najošemetnejších otázok v stavebníctve je, koľko čo stojí. Pri garážových bránach tomu nie je inak. Ceny garážových brán do rodinných domov môžu značne variovať v závislosti od rôznych faktorov. Ide o rozsiahly trh, ktorý ponúka rôzne typy brán, materiály, veľkosti a funkcie. My sa napriek tomu pokúsime priblížiť vám, čo čaká vašu peňaženku, ak sa práve chystáte vybaviť svoju garáž novou bránou.

Najviac o cene garážovej brány rozhoduje jej veľkosť. Samozrejme, štandardizované veľkosti budú lacnejšie, než výroba na mieru. V nasledujúcom článku teda najnižšia uvedená suma vždy ráta s minimalistickým prevedením a najmenšou veľkosťou, ktorá je dostupná priamo z továrne. Tie najvyššie sumy sa týkajú brán na mieru s precíznou povrchovou úpravou, určené pre dvojgaráže, s automatickým pohonom.

Ako sa môže meniť cena podľa materiálu?

Oceľové brány sú populárne pre svoju trvanlivosť a dostupnosť. Ich cena závisí od hrúbky ocele a dizajnu. Začína sa od približne 800 €.

Hliníkové brány sú ľahké a odolné voči korózii, ale cena je už vyššia. Pohybuje sa od 1000 € do 3000 €.

Výbava

Ako sme už spomenuli, manuálne ovládané brány pre štandardizované stavebné otvory stoja najmenej. S čím ale treba rátať, ak chcete automatickú bránu? Nuž, minimálne s niekoľkými stovkami navyše za pohon.

O cene rozhoduje aj typ garážovej brány

Sekciové garážové brány – Tieto moderné brány patria medzi u nás stále najpopulárnejšie riešenia. Sú vyrobené z panelov, ktoré sa pohybujú vo vodiacich koľajniciach. Panely sa vyrábajú z galvanizovaného plechu s plastovým povrchom, vnútri so zateplením polyuretánovou penou. Ich cena sa pohybuje od 800 do 3000 €.

Rolovacie brány – Šetria priestor v garáži, keďže sa navíjajú na hriadeľ do navíjacieho boxu. Ich cena môže byť vyššia než pri sekciových garážových bránach, pohybuje sa od 1400 € až po viac ako 4000 €.

Krídlové garážové brány – Môžu byť stále najpraktickejším, dizajnovým a aj cenovo veľmi dostupným riešením. Ceny sa tu začínajú na 400 € pri jednokrídlovej bráne a podľa veľkosti a povrchovej úpravy môžu stúpať až na vyše 1300 €.

Náklady na montáž garážovej brány môžu byť zahrnuté v cene alebo sa môžu účtovať samostatne. Montáž môže predstavovať od 200 € do 1000 € alebo viac, v závislosti od komplexnosti inštalácie.

Celková cena garážovej brány bez montáže môže teda začínať od približne 500 € pre základné krídlové brány a stúpať až po viac než 4000 € pre veľké brány na mieru. Nezabúdajte ani na fakt, že materiály v posledných rokoch išli drasticky hore a s nimi aj cena práce. Mnoho parametrov sa však dá prispôsobiť, preto sa neváhajte obrátiť na nás s požiadavkou na cenovú ponuku.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.