Jednoduchá plechová garáž a jej zateplenie

Zdielať:

Ak nemáte veľa financií, plechová garáž je najúspornejšou možnosťou, ako zastrešiť svoje vozidlo a zároveň získať nejaký priestor navyše na odloženie náradia a strojov. Samozrejme, potrebujete na to klasický betónový základ, no samotnú malú garáž pre nenáročných skutočne nájdete za rozumné ceny. Ak ju ale chcete využívať aj ako dielničku, oplatí sa porozmýšľať nad zateplením.

vymena garazovych dveri

Plechová garáž sa bez zateplenia v lete vyhrieva ako skleník, v zime je tam zasa treskúci chlad. Zateplenie nemusí byť tak náročné, ako si myslíte. Ideálne je zatepliť ju celú, od podlahy až po strechu. Pomôže to nielen vám, ale aj vozidlu. Keď sa v garáži udrží rovnomernejšia teplota, nebudete musieť bojovať s poruchami vozidla z chladu, ani mrznúť pri práci v dielni.

Zatepľovať garáž môžete zvonka, ale aj z vnútra. Pri vonkajšom by hrúbka zateplenia nemala presahovať koniec strechy. Zatepľovať môžete, podobne ako dom, minerálnou vlnou alebo polystyrénom, niektorí majstri volia aj striekanú izoláciu. Pri každom materiáli je potrebné dodržať technologický postup a správne odvetrávanie. Pred zateplením podlahy nezabudnite na vrstvu hydroizolácie, ktorá ide na betónový základ. Rátajte s tým, že podlaha sa vďaka pridaniu izolačnej vrstvy zvýši.

V garáži by ste mali mať za každých okolností fungujúci vetrací systém. Ide najmä o správne umiestnené mriežky. Na tie, ako aj na rôzne skrinky či mechanizmy si pri zakrývaní stien izolačným materiálom dajte pozor. Garážové steny izolované zvnútra by nad podlahou mali mať medzeru, ktorá sa vyplní izolačnou penou alebo tmelom. Pri zatepľovaní strechy nezabudnite na správne odvetrávanie pary, aby sa zamedzilo tvorbe kondenzácie a plesní v garáži.

Garážová brána býva tepelným mostom, vyberajte rozumne

Kľúčovým prvkom garáže, ak má plniť svoju funkciu, je kvalitná garážová brána. Na plechovú garáž si môžete dať namontovať rôzne typy garážových brán. Ak ste si dali záležať na zateplení garáže, nepokazte si to nezateplenou bránou. Lacná krídlová garážová brána síce plní účel bezpečnosti, ale ak nie je zateplená, zmysel zateplenia garáže sa stráca.

Investujte teda do garážovej brány od kvalitného výrobcu, ako je Lamelland. Bránu si vyberiete podľa toho, ktorá najviac vyhovuje vášmu typu garáže – krídlová, dvojkrídlová, sekciová garážová brána aj rolovacie brány sú automaticky zateplené tvrdenou polyuretánovou penou. Vyrábajú sa z galvanizovaného plechu s poplastovaným povrchom. Je to investícia, ktorá vám vydrží roky rokúce.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.