Jarné upratovanie vo vašej garáži – 5 vecí, ktoré by ste rozhodne nemali zanedbať

Zdielať:

So slnkom a teplom prichádzajú aj každoročné reorganizácie priestorov v dome a záhrade, ktoré nás nabíjajú pozitívnou energiou. Na jarné upratovanie garáže si vyhraďte jeden pokojný víkend a začnite už v piatok večer. A to plánovaním, čo chcete v garáži stihnúť upratať a zmeniť. My odporúčame zamerať sa na nasledujúcich 5 bodov.

Aj keď sa môže zdať, že je to nekonečne veľa práce, stojí to za to. Poriadne jarné upratovanie môže zmeniť vašu garáž z neporiadku na dobre usporiadaný a funkčný priestor.

Vysťahovanie nepotrebných vecí

Každá garáž sa časom stáva úložným priestorom pre všetko možné, najmä počas chvatného obdobia leta a zimy. Teraz máte príležitosť na vyhodnotenie toho, čo skutočne potrebujete a čo už nie. Prejdite si každú položku a položte si otázky: „Koľkokrát som to použil/a v priebehu roka?“, „Má to stále hodnotu?“, „Má to ešte využitie?“ Odstránenie nepotrebných vecí uvoľní miesto a urobí z garáže lepšie miesto nielen na parkovanie, ale aj prácu.

Vyčistenie podlahy

Podlaha garáže často trpí nánosom nečistôt, oleja a ďalších chemických látok. Použite vhodné čistiace prostriedky a drsnejšie mopy na dôkladné vyčistenie podlahy. Okrem toho môžete zvážiť aj nanesenie ochranného náteru na podlahu, čo nielen zlepší jej vzhľad, ale aj ochranu pred poškodením.

Organizácia nástrojov a vybavenia

Usporiadať a efektívne si uložiť nástroje a vybavenie je kľúčové pre efektívne využívanie garáže. Výborne sa na to dajú využiť prázdne steny. Nemusíte zaberať miesto skriňami, investujte radšej do závesných regálov, háčikov, úložných boxov alebo stojanov na nástroje, ktoré vám pomôžu udržať poriadok a minimalizovať stratu času hľadaním potrebných položiek. Ak máte malú garáž, ušetriť miesto na strope vám pomôže rolovacia garážová brána, ktorá sa navíja do boxu priamo nad otvorom garáže. Stropný priestor potom môžete využiť na úložné boxy pre svoje náradie.

Kontrola bezpečnosti

Jarné upratovanie je tiež ideálnou príležitosťou na kontrolu bezpečnosti vo vašej garáži. Skontrolujte stav elektrických zariadení, ako sú svetlá a zásuvky, aby ste sa uistili, že fungujú správne a nie sú poškodené. Pravidelne sa uistite, že hasiace prístroje sú v dobrom stave a že v prípade požiaru je zabezpečený prístup k nim. Významnú bezpečnostnú funkciu spĺňa aj garážová brána – jej kontrolou a údržbou skontrolujte, či chráni garáž tak ako má.

Pravidelná údržba

Údržba garážovej brány vyžaduje najmä odstránenie nánosov a nečistôt, ktoré sa mohli dostať do vodiacich líšt. Tie treba poriadne vyčistiť a premazať, ako aj skontrolovať celý mechanizmus automatickej garážovej brány. Skrátka všetko si pred sezónou poriadne preverte, nezabudnite na tesnenia a pružiny, ktoré sa mohli vplyvom mrazu poškodiť. Potrebné bude možno aj čistenie a mazanie samotného motora brány. Sekciové garážové brány môžu mať aj poškodenie jednotlivých lamiel, tie sa dajú našťastie vymeniť. Všetky tieto úkony pomôžu predĺžiť životnosť vášho vybavenia a minimalizovať riziko porúch.

Takto môžete svoju garáž efektívne zorganizovať a pripraviť sa na ďalšiu sezónu s pocitom zadosťučinenia a úľavy. Zároveň si pri tom dobre vyvetráte hlavu od bežných povinností, ktoré riešite v práci počas týždňa

 

 

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.