Aké materiály obsahuje sekciová garážová brána?

Zdielať:

Chodíte okolo susedov, obdivujete ich sekciové garážové brány a váhate. Chceli by ste si na svoju garáž nechať namontovať podobnú, no netušíte, z čoho sa vyrába, aká je odolná a ako dlho vydrží? Tak ako pri všetkom, aj pri garážových bránach si môžete vyberať z množstva výrobcov, od najlacnejších materiálov až po tie vysoko trvácne. Garážová brána je prvok, ktorý by vám mal vydržať aj desaťročia, preto sa na ňom neoplatí šetriť. Vysvetlíme vám, z čoho presne je taká sekciová brána vyrobená a akú funkciu majú jednotlivé materiály.

Sekciové garážové brány sú, ako názov napovedá, zložené zo sekcií napojených na seba bezpečnostnými zámkami. Pri spustení sa plynule kĺžu nahor po vodiacich koľajniciach, ktoré sú umiestnené po bokoch garážového vchodu a pozdĺž stropu. Dvihnutím garážovej brány sa navinú na strop.

Konštrukcia sekciovej brány v prípade výrobcu Lamelland je vyrobená z galvanizovanej ocele, ktorá je doladená povrchovou vrstvou – pozinkovaním. Samotné sekcie sú spojené oceľovými pántami. Bezpečnostné zámky slúžia na to, aby nedošlo k privretiu prstov v prípade, že sa v okolí brány pohybujú najmä deti.

Ale aj samotné panely sú vyrobené do takého tvaru, aby čo najviac minimalizovali riziko privretia prstov a zároveň pri pohybe nedochádzalo k poškodeniam. Každý panel je hrubý 40 milimetrov a v jeho priereze sa nachádza:

  • vrchná vrstva z galvanizovaného plechu hrúbky asi pol milimetra,
  • povrchová tenučká plastová vrstva vo farbe RAL podľa želania zákazníka,
  • a vnútro tvorí tvrdená polyuretánová pena, ktorá funguje ako zateplenie.

Veľmi dôležitou časťou je tesnenie brány. To sa nachádza po celom obvode a vyrába sa z gumy vysokej kvality. Súčasti tesnenia najmä na podlahe musia byť veľmi odolné, preto sa u nás spoliehame na dodávateľov komponentov z najkvalitnejších materiálov.

Presvetľovacie okienka, ak si ich zákazník objedná, sú plastové. Môžete si tiež objednať, aby garážová brána mala prechodové dvere. Toto všetko sú kritériá, aké by mala mať kvalitná garážová brána s odolnými materiálmi. Pri výbere garážovej brány dbajte na to, aby výrobca používal do svojich brán len tie najodolnejšie materiály. Len tak budete mať istotu, že vám brána nezačne hrdzavieť, kaziť sa a nezhorší sa už po pár mesiacoch jej chod.

 

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.