Elegantné plisé. 5 dôvodov, prečo naň vsadiť

Zdielať:

Poznáte plisé? Ak ešte nie, radi by sme vám ho predstavili. Plisé sa totiž stáva čoraz populárnejším prvkom nielen medzi systémami tienenia, ale najmä v interiérovom dizajne.

Nie každému vyhovujú klasické hliníkové žalúzie v dome alebo byte. A z rôznych príčin vám nemusia vyhovovať ani tak obľúbené rolety Deň a noc – na určité typy okien by nemuseli sedieť. V takom prípade ešte máte na výber práve plisé. Čo to vlastne je, ako sa ovláda a aké má plisé výhody a nevýhody? Čítajte ďalej.

Dôvod 1: Jednoduchosť a krása

Plisé alebo plisované rolety sú typom tienenia z vejárovito navrstvenej látky, pripevnenej na hliníkovom profile upevnenom medzi zasklievacie lišty alebo na rám okna. Jednoduchým potiahnutím konštrukcie si nastavíte látku tam, kde práve potrebujete. Plisé sa hodí do každej miestnosti, najviac tam, kde chcete chrániť interiér pred zvedavými pohľadmi a zíde sa vám pekný doplnok okien.

Dôvod 2: Originálny interiér

Plisé pôsobí moderne, nezvyčajne a dá sa vybrať v rôznych farbách, čiže si ho bez problémov doladíte k interiéru. Ešte stále je to u nás pomerne mladý a málo rozšírený spôsob tienenia, preto bude vaša domácnosť s plisé pôsobiť veľmi originálne a nezvyčajne. Navyše vkusne nahrádza záclony alebo závesy.

Dôvod 3: Ideálne na netradičný tvar okna

Je úplne jedno, či máte okno v tvare trojuholníka alebo v oválnom či nepravidelnom tvare. Plisé sa dá vyrobiť na mieru na každé okno. Skvelo zatieni aj svetlíky, alebo zimné záhrady.

Dôvod 4: Prispôsobiteľnosť

Žiadne iné žalúzie ani rolety sa nedajú dvihnúť zhora, rovnako ako zdola. S plisé môžete jednoducho pohybovať po celej dĺžke okna, skracovať si ho, predlžovať a celkovo si zatieniť presne tam, kde potrebujete.

Dôvod 5: Super cena

Plisé skutočne nie je drahá záležitosť. Chvalabohu! Ušetriť dnes chce každý a prečo platiť zbytočne? Tu však musíme povedať, že je lepšie dať výrobu plisé do rúk spoľahlivému dodávateľovi, nekupovať mačku vo vreci v podobe hotových plisé zo sériovej výroby. Ak chcete maximálny úžitok, oplatí sa investovať trocha naviac.

Aby sme však boli féroví, povieme si na záver aj pár maličkých nevýhod. Plisé nemusí vyhovovať v prípade vysokých strešných okien, kedy sa ťažko ovláda. V takom prípade ale u nás v Lamelland máme niektoré modely, ktoré je možné dodať s motorickým ovládaním. Samozrejme už ide o čosi drahšiu verziu. Z plisé možno nebudú nadšení ani rodičia malých detí, ktoré sa rady “hrajú” s najrôznejšími prvkami v domácnosti, prípadne aj majitelia chlpáčov. To sú však skutočne minimálny počet prípadov, kedy by ste mohli byť z plisé sklamaní. Patrí totiž medzi tie najvšestrannejšie typy interiérového tienenia.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.