Lamelland zvládol obdobie pandémie, naďalej ponúka špičkovú slovenskú kvalitu

Zdielať:

Spoločnosť Lamelland je najväčšou firmou na Slovensku v oblasti tieniacej techniky a garážových brán. Ani turbulentný rok 2020 ňou nezamával a jej výrobky sa tešia veľkej obľube. Kľúčovým cieľom pre vedenie spoločnosti ostáva kvalita a individuálny prístup k zákazníkovi.

Predajna Lamelland

Čoskoro 25 rokov na trhu a postavenie jedného z najväčších zamestnávateľov v trenčianskom regióne dáva vedeniu spoločnosti pocit zodpovednosti. Dlhodobá kvalita a prístup k zákazníkovi však pomáha prekonať aj väčšie zemetrasenia. Príkladom je pandémia koronavírusu, ktorá firmu nezastavila v raste a naďalej zamestnáva okolo 70 ľudí z regiónu. Má tiež 40 obchodných zastúpení a pribúdajú ďalšie. Ročne takto spolu obslúži okolo 45 tisíc zákazníkov.

Napriek konkurencii na trhu s tieniacou technikou sa spoločnosti darí zostať na špici a získavať nových zákazníkov. Ako hovorí konateľ a majiteľ Miroslav Jastrabík, na trhu s tieniacou technikou rozhodujú inovácie v materiáloch a viac než cena zákazníkov zaujímajú dodacie lehoty. “Máme produkty, kde je paleta farieb alebo látok taká široká, že musíme rozkladať riziko nedostatku tovaru medzi viacerých dodávateľov. Napriek tomu sa stane, že nám dodávky niektorých komponentov meškajú. Môžem ale povedať, že na rozdiel od iných dodávateľov tieniacej techniky sa nám darí aj v hlavnej sezóne dodržiavať na 90 % sľúbené dodacie lehoty.”

Predajňa Lamelland Trenčín

Zamerať sa chcú na pergoly

Podľa pána Jastrabíka v súčasnosti medzi najobľúbenejšie produkty tieniacej techniky u zákazníkov patria vonkajšie prvky, ako sú markízy či exteriérové hliníkové žalúzie. Je to rozdiel oproti minulosti, kedy boli veľmi žiadané klasické vnútorné žalúzie, či už hliníkové alebo látkové. Vonkajšie prvky naberajú na popularite najmä preto, že čoraz viac ľudí chápe ich výhody: v lete dokážu odizolovať teplo od domu a zabrániť prehrievaniu domácnosti. Sú tak účinnou alternatívou klimatizácií.

Z vnútorných prvkov si v Lamellande zákazníci najviac objednávajú rolety deň a noc. Preferencie tieniacich prvkov sa viažu priamo na vývoj v stavebníctve a tiež na finančné možnosti Slovákov. Atraktívne pre Slovákov sú však aj ďalšie prvky. “V budúcnosti by sme sa veľmi radi viac venovali pergolám, keďže som toho názoru, že slovenský trh je už pripravený na väčší objem predaja tohto kedysi exkluzívneho produktu, ako to bolo doteraz,” hovorí Miroslav Jastrabík.

Lamelland je dôkazom, že sa oplatí investovať do slovenskej lokálnej výroby. Keďže počas týchto rokov je podpora domácej ekonomiky obzvlášť dôležitá, je výber tohto výrobcu skvelou voľbou, keď uvažujete o novom tienení pre domácnosť.

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.